Probiyotik Kahve

Nilay Yalçın

Farmasi Hindiba kahvesi %60 Hindiba ve %40 kahveden oluşan, İnülin içeriği yüksek olduğu için prebiyotik içerikli bir kahvedir. Sıcak su ile karıştırılarak hazırlanır tercihen süt ve şeker ilavesi yapılarak 55 derecede içilmesi uygundur. İçeriğinde Kalsiyum,  Çinko,  Magnezyum, Manganez, Demir, Folikasit, Potasyum, A vitamini, B6 vitamini, C ve K vitamini vardır.

   Kan dolaşımını hızlandırır, antibakteriyel, antifungal, antiinflamatuar, antidiabaetik  özellik gösterir. İnülin ince bağırsak  alkali olduğu için  burada çözünemez ve faydalı  bakteri artışına neden olur. Kalın bağırsak asidik özellikte olduğu için  inülin burada çözünür ve zararlı bakterileri azaltır.

 İnülin  maddesi  yüksek oranda lif içerdiğinden dolayı doktorların da önerdiği probiyotik bir maddedir. Bu yüzden basur gibi sorunlara çok iyi gelmektedir. Basur sorununda özellikle kabız olmamanız sağlığınız açısından önemlidir. Farmasi Hindiba kahve Probiyotik içerdiği için kabız olmanızı önler. Bağırsaklarınızın sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aktif şekilde çalışan bağırsaklar hem sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırır hem de psikolojik olarak kendinizi çok daha dinç ve zinde hissetmenize yardımcı olur.

   Hindiba kahve yemek yeme isteğini azaltarak kilo vermeye yardımcı olur,  toksik madde birikmesine engel olur, ödem söktürür, kolesterolü düzeltir, bağırsak kanserine yakalanma riskini azaltır, yağ emilimini azaltarak yaşam kalitemizi arttırır. Kalori içermediği için kilo artışı yapmaz, kan şekeri seviyesini dengeler ve prebiyotik etki yaparak probiyotik artışını destekler,

   Aç karnına içilebilen kahveden gün içerisinde 4 fincana kadar tüketebilirsiniz. İçimi kolay tadı hoş olan kahvede kafein miktarı da son derece azdır  ve uykusuzluk yapmaz. Enerji veren ve son derece yararlı Hindiba kahvesini mutlaka denemelisiniz.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?