Ölümsüzlük Mantarı Reishi

Nilay Yalçın

Reishi mantarı Çin’de yetişen ve hastalıkların çoğuna iyi gelen harika bir bitkidir. Ekstrat olarak kullanımı uygundur ve 1 gr ekstrat 10 gr mantara eşittir. İçeriğinde Germanium, B2 vitamini, C vitamini, Bakır, Çinko, ve Selenyum bulunur. LZ-8 ve  Ganadermin adlı aktif protein içerir.

   Reishi mantarı bağışıklığı kuvvetlendirir, alerjiyi kontrol altına alır, kansere karşı koruyucu ve önleyicidir,  kanserin damarlanmasını ve büyümesini önler, metastaz yapmasına engel olur,  detoks etki yapar, ,karaciğer hasarlarını azaltır,beyinde nöron  büyüme faktörünü arttırır,  DNA hasarına karşı koruma sağlar ve DNA mutasyonuna engel olur, antiviral, antibacteriyel, antienflamatuar, antimikrobiyal etkisi vardır, kolesterolü düşürür , tansiyonu düzenler,  insülin salınımını arttırır ve kan şekerini düşürür, kanamanın durdurulması için pıhtılaşmayı sağlar, ağır metal temizleyicidir, cilt renginin açılmasını sağlar, uyku düzenini 3 günde düzeltir ve uyku kalitesini yükseltir ve kronik yorgunluğu 1 ayda çözer.

  15 yaşın altında, gebelikte emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Kan sulandırıcılarla etkileşim gösterir, ameliyattan 10 gün önce kesilmelidir. Mantar alerjisi olanlar kullanmamalıdırlar. Mide tahrişi, yanma ve bulantı gibi yan etkileri vardır. Baş ağrısı, baş dönmesi ve ağız kuruluğunda doz ayarlaması yapılmalı veya şikayetin durumuna göre kesilmelidir. Cipsilatin gibi kanser ilaçlarıyla sinerjik etki yapar, kemoterapide ve radyoterapide kullanılabilir. 3 aylık kür şeklinde kullanılmalı ara verilmelidir ve 6 aydan fazla sürekli kullanılmamalıdır. Günlük 0.5-1.5 gr doz şeklinde yemeklerle birlikte alınmalıdır. Bağışıklığı baskılayan ilaçlarla kullanılmamalıdır.

   Diabet,  MS,  Alzheimer hastalıklarını kontrol altında tutar. Tüm bu  nedenlerden dolayı kaliteli yaşamak ve sağlıklı kalmak için Reishi mantarını hayatımızdan eksik etmemeliyiz.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?