Nilay Yalçın

Hakkımızda

22 Mart 1975’de Bergama’ da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bergama’da yüksek öğrenimimi Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladım. Ailemin isteği üzerine Bergama’ya döndüm ve aile işlerimizin içine girdim. Müteahhitlik, emlak alım satımı ve atölye faaliyetlerinin hiçbirinin benim işim olmadığını ifade edince kariyer planımı bırakmam için verilen sözün yerine getirilmesini istedim. Bir yıl kadar kuyumculuk öğrendim ve kendi iş yerimi açtım. Müthiş bir performans gösterdiğim işimde kısa sürede istediğim aşamaya geldim.

Evlenince kuyumculuğa  bir süre ara verdim ve Aliağa’ya yerleştim. Bu  dönemde hayatımın en harika zamanını yaşadım, anne oldum. Oğlumla eşsiz geçen üç yılın ardından onu kreşe verince kuyumculuğa döndüm. Beni hiç kimsenin tanımadığı tam bir mozaik olan Aliağa’da yıllarca kuyumculuk yaptım ve Türkiye’nin en iyi firmalarıyla çalıştım. Aliağa dışarıdan gelenlerin ikinci memleketi olur benim de öyle oldu ve orada harika dostluklar edindim.  

Bütün koşullar üst üste gelince İzmir’de yaşamaya karar verdik ve çalışmayı bıraktım. Oğlum o dönemde çok ders çalıştığı için yanında olmalıydım. İzmir’de okuyacağı için yeni bir hayata geçişimiz hızlandı.

Farmasi ile evde eşim ve oğlum için sağlıklı ürün arayışı içine girince tanıştım. Ürünlerin bizim ihtiyaçlarımızı karşılamalarının dışında hayat kalitemizi yükselttiğini farkedince  memnuniyetimiz bir kat daha arttı. Etrafımızdaki kişilere ürünlerin kalitesini anlatmama bile gerek kalmadı. Saçlarımda ,cildimde ve evimdeki atmosferde  farkedilir hale gelen Farmasi, yavaş yavaş beni bünyesine aldı. Evime gelen bir çok kişi ürünlerden denemek için alıp gitti ve memnun kalınca sisteme dahil oldu. Ben bir Farmasi lideri olduğumu hesabıma yatan 280 lira ile farkettim. Organik diye tabir ettiğimiz sadece memnun olduğum ürünü tavsiye ederek büyük bir Farmasi ailem oluşmuştu.

O dönemde talihsiz bir ev kazası yaşadım ve aynı anda hem kolum hem bacağım kırıldı. Ameliyat ile onarılan kemiklerim tam dört ay beni evde oturmaya zorladı. Bu dönemde bana bir şey olmaz ben her zaman her işin üstesinden gelirim diye düşündüğümü farkettim. Kolum ve bacağım kırılınca dışarıya bile çıkamayacağımı, işe gidemeyeceğimi, çalışmama gerek olmasa bile başka birinin bakımına muhtaç olma durumundan sonra istesem de yapamayacaklarım olabileceğini gördüm. Böyle bir zamanda eldeki mevcuda bakıp muhteşem duygular yaşadım. Hayatımda Farmasi vardı, büyük bir ekibim ve kazanmaya devam edebileceğim bir işim vardı.  En önemlisi dışarı çıkmadan işimi yapabileceğimi farkettim. Evde tekerlekli sandalye ile dolaşmak bana acayip bir duygu yaşatıyordu. Kendim için ve benim gibi kısıtlı yaşayan diğer kadınlar için bir şeyler yapmalıydım. O yüzden ben bu işi yapamam diyenlere verilecek bir cevabım olmalıydı. Ne kadar nazım geçen dostum varsa aradım ve Farmasi’ye davet ettim. Bazıları kabul etti, bazıları bu işi çok iyi yapacağını düşündüklerinin ismini verdi. O dönemde harika seviyeler çıkardık ve ben Farmasi müdürü oldum, ayda 3000 lira, liderlerim de çalışmalarının karşılığı olan gelire sahip oldular. O gün bu gündür birlikte çalışıyoruz ve evine katkı sağlamak isteyenlerle ve benim gibi kariyer yapıp daha iyi kazançlar elde etmek isteyenlerle devam ediyoruz. Her geçen gün Farmasi Ailem büyüyor ve kazanan ayakları üzerinde duran kişi sayısı katlanarak artı

Hayatıma dönüp baktığımda hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, bazı işaretleri doğru okumak gerektiğini, asla kendime inanmaktan vazgeçmemem gerektiğini ve el ele vererek daha güçlü kişiler olabildiğimizi görüyorum.  Hayat bir kere telafisi yok ve daha iyi bir sonuç için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız.

Saygı ve Sevgilerimle

Nilay YALÇIN

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?