Güneşin Keyfini Çıkarın

Nilay Yalçın

Farmasi’nin güneş kremleri hem zararlı ışınlara karşı korur hem de sizin istediğiniz bronzluğa ulaşmanızı sağlar Ozon tabakasının delinmesiyle güneşin zararlı etkisinden cildimizi korumamız için Dr Cevdet Tuna’nın bizzat kendisinin hazırladığı ürünlerde  hem  UV A  hem  UV B filtresi  bulunmaktadır. UV B ışınları  cildimizin  üst katmanlarından epidermis tabakasına  kadar ulaşırken UV A ışınları alt tabaka olan dermise kadar ulaşabilmektedir. Bu nedenle güneş kreminde her iki filitrenin de bulunması ayrıca önem kazanmaktadır.

Dr.Cevdet Tuna’ nın güneşten korunmamız için hazırladığı Sunscience Seri de dört ürün bulunmaktadır. Bunlar güneş koruyucu spf 50+ yüz kremi, spf 50+ ve spf 30+ güneş losyonu  bir de spf 6+ bronzlaştırıcı yağdır.

Güneş Koruyucu SPF 50+ Yüz Kremi: Yüzünüzü zararlı güneş ışınlarına karşı SPF 50+  derecesinde korumaya yardım eder. Krem cildinizi nemlendirerek kadifemsi bir yumuşaklık verir Güneşin kurutma , lekelenme ve yaşlanma gibi etkilerine karşı korumayı destekler.

Güneş Koruyucu SPF 50+ Losyon: Tüm cilt tiplerine uygun yüksek koruma faktörlü  losyon, yazın ilk günlerinde güneşin zararlı etkilerinden korunabilmeniz için hazırlanmıştır.

Güneş Koruyucu SPF 30+ Losyon: Güneşin  zararlı UV ışınlarına  karşı orta dereceli koruma sağlar. İçeriğindeki gliserin ve E  vitamini sayesinde cildi besler ve  nemlendirirken Aloe vera ile ferahlatıp serinletir.

SPF 6+ Bronzlaştırıcı Yağ: hızlı bronzlaşmayı ve düşük seviye güneş korumasını bir arada sunar. Havuç yağı ve E vitamini ile zenginleştirilmiş içeriğiyle  cildi nemlendirirken aynı zamanda cildin yumuşak ve esnek kalmasını sağlar. Yağlı his bırakmayan yapısı cilt tarafından kolayca emilir.

Güneş koruyucuyu plaja gitmeden 20 dakika önce sürmeye ve iki saatte bir yenilemeye dikkat edin. Dudaklarınızı, kulaklarınızı saçınız döküşmüşse saç derinizi mutlaka kremleyin. Bronzlaştıktan sonra bile koruyucu sürmeye devam edin , şapka ve gözlüğünüz olmadan güneşe çıkmayın ve gölgede  oturmaya gayret gösterin. Güneşin zararlı ışınlarının evin içine kadar girdiğini unutmayın ve evde de koruyucu kullanın.Yüzünüze ekstra önem vermeyi unutmayın  ve Farmasi’nin güneş koruyucu kremleri sayesinde hem zararlı ışınlardan hem de  lekelerden kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?