Farmasi Gıda Takviyeleri

Nilay Yalçın

   Kalsiyum ve fosfor emilimini arttıran Farmasi D vitamini ; çocuklarda kemik dokusunun gelişimini,  yetişkinlerde ise kemik erimesinin engellenmesinde ve kemiğin yeniden yapılandırılmasında  kullanılır. D vitamini bağışıklık sistemini elden geçirir, depresyon ve ankisiyete bozukluğu ile savaşır. İnsülin direncini ortadan kaldırır insülin salgılanmasını sağlar bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.

Kanserle savaşır kemoterapi alanlar kullanabilir ve kemoterapi ajanının işlevini yapmasına yardım eder. Cilt hastalıklarına engel olur ve çabuk iyileşmesini sağlar ve yeni deri hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur. Gebeler kullanabilir doğar doğmaz d vitamini kullanımına başlanabilir, alerji yapmayan  d vitamini yağda çözünür aç ve ya tok kullanılabilir.

Günlük 1000 mg kullanmak yeterlidir.
   Ek gıda deyip geçtiğimiz ancak ömrümüze ömür katan, vücudumuza destek veren  ve bağışıklık sistemimizi güçlendiren bu ürünlerin tüketmemiz hayati önem taşımaktadır. Günlük yaşamımızda yaşam kalitemizin artması için gıda takviyelerinden mutlaka tüketmeliyiz.

Nilay Yalçın

  İnsan vücudu tarafından üretilemeyen Omega 3 derin deniz balıklarından likaps (oksitlenmeyi önleyen) formunda üretilmektedir.Vücudumuzun sağlığı için ek gıda şeklinde almamız gereken Omega 3, Farmasi tarafından bize sunulmaktadır.
   Farmasi Omega 3 hücre zarı geçirgenliğini arttırarak hücrelerin birbiri üzerinden geçmesini sağlar. Trombositlerin pıhtılaşarak kalp krizine neden olmasını engeller. Kalp krizi geçirilmiş kişilerin tekrar kriz geçirmelerini engeller. Kalp yağlarını dengeler, damarların genişlemesini sağlar ve hipertansiyon oluşumunu engeller. Vücudumuzu kansere karşı korur bu yüzden  ”Süper Star ” olarak adlandırırır. Kanser hücrelerini intihara sürükler. Meme kanserine karşı kalkan olur.

Beyin fonksiyonlarını düzenler, hafızayı güçlendirir, göz ve sinir sisteminin sağlığını korur ve dikkat dağınıklığına karşı korur. Tip 2 diabetin gelişimini engeller.  Mitakondrilerde enerji açığa çıkmasına neden olur , metabolizmayı çalıştırır , hücrelerin işlevini yapmasını sağlar. Kromozomlardaki telomerlerin uçları yaşlandıkça kopar onların sağlam kalmasını sağlar ve yaşlanmayı geciktirir. Gebeler için çok güvenlidir ,bebeğin kilo almasını, beyin fonksiyonları, zekası, sinir sistemi ve gözlerinin gelişimi üzerine çok olumlu etkİ yapar. Anneyi doğum sonrası depresyona girmekten korur.

Anne sütünün etkisi azalmaya başladığında yani bir yaşından yüz yaşına kadar kullanılmalıdır. Yemek öncesi ve yemekle birlikte sabah ve akşam olmak üzere 12 saat ara verilerek birer tane içilmelidir. sadece aktif kanser hastaları kematerapı ve radyoterapi alanlar kullanmamalıdır.
   Vücudumuzu bu kadar koruyan ve hayatımıza bu denli kolaylık sağlayan bu takviye edici gıdayı her gün alarak yaşam kalitemizi artırmalıyız.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?