Farmasi Aynısefa Ürünleri

Nilay Yalçın

Yoğun nem kaynağı olan aynısefa ürünleri kuru ciltler için çok önemlidir. Farmasi aynısefa serisi kuru ciltlerde oluşan kırışıklık, çatlak , yoğun pullanma gibi sorunları çözmekte birebir iyi gelen bir üründür.

Farmasi aynısefa ürünleri sırasıyla yüz yıkama jeli, tonik, yüz kremi şeklinde  günlük cilt bakımı ve nemlendirme için kullanılabilir. Geceleri ise nemlendirici yerine aynı sefa balsamdan ince bir tabaka halinde sürmek cildin nem dengesini ayarlar. Hele bir de gece maskesini sürüp yatarsanız cildiniz sabah bebek teni gibi olacaktır Vücudun nemlendirilmesi için aynısefa vücut losyonu çok başarılı bir nemlendiricidir. Kuruluktan meydana gelen sıkıntılar çok rahatsız ediciyse aynısefa balsamı ve yağı ile masaj cildi canlandırır.

Kimyasal kullanımından ve çeşitli etkenlerin nedeniyle ciltte oluşan egzema ve sedefin kontrol altına alınmasında aynısefa şampuanı ve duş jeli kullanımı çok etkilidir. Vücudu temizleyip kuruluğunu aldığı için cilt üzerindeki lezyonlar yavaş yavaş  rahatlar, kaşıntısı geçer. Sedefin ataklarının şiddeti ve pullanıp döküntü oluşturması azalır. Duş sonrası aynısefa balsam kullanılması cildi çok rahatlatır.

Aynı sefanın nemlendirme özelliğinden dolayı vücuttaki çatlaklara iyi geldiği denemeler sonunda gözlemlenmiştir. Hatta hamilelikte çatlak oluşmaması için koruma amaçlı önerebilirsiniz.Topuk çatlaklarının düzelmesinde çok etkilidir. Bebeklerde ve kilolu kişilerde oluşan pişiklerin geçmesini sağlar.

Aynısefa balsamıi ile cilt lekeleri ve çillerin geçirilmesi üzerine de güzel sonuçlar alınmıştır. Çiller ve lekeler için gece balsam renklerin açılması için, gündüz aynısefanın yüz kremi de onbeş koruma faktörlü olduğu için yeni lekelerin oluşumunu önlemek için kullanılmasında çok fayda vardır.

Yaygın kullanım alanına sahip aynısefa ürünleri kuru ciltlerin neme doymasını sağlarken yağlı ciltlerde de  yağlandırmadan nem ihtiyacının karşılanmasında kullanılabilir. Aynısefa ürünleri evinizin vazgeçilmezi  olacağından emin olabilirsiniz.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?