Farmasi Aktif Karbon Serisi

Nilay Yalçın

Farmasi, siyah nokta yapmaya meyilli ciltler için harika bir seri geliştirdi. Farmasi Aktif karbon serisi diye adlandırılan bu seri gözeneklerde biriken ölü hücre, kir ve toksinleri yok eder. Bu serinin birinci adımı temizleme jeli ile cildi dış etkilerden kaynaklanan kirden arındırıyoruz. Az miktarda jelden alıp cilde sürüyoruz ılık su yardımıyla hafifçe masaj yaparak köpürtüyoruz ve ılık suyla duruluyoruz. İkinci adım serum uygulayarak gözeneklerin açılmasını ve içindeki kirin yumuşamasını sağlıyoruz. Serum gözenek içindeki kir, yağ ve ölü  hücreleri yüzeye taşır ve karbon maskenin etkisini iki katına taşır.

Serinin üçüncü adımı Farmasi aktif karbon maskesidir .

Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç yüze kalın bir tabaka halinde  sürüyoruz. Cilt tipine göre 20 ila 30  dakika bekliyoruz , kuruma durumuna göre alttan tutarak yukarıya doğru soyarak çıkarıyoruz.  Bu şekilde açılan gözeneklerin en dibindeki yumuşamış kirleri mıknatıs gibi çekerek maske ile temizliyoruz.

Serinin dördüncü adımı olan tonik ile açılan gözeneklerin kapatılarak cilt bütünlüğü sağlanıyor ve geride kalan kalıntılar temizleniyor.Karbon serisi sayesinde sebum fazlasından arınan ciltte gözenekler küçülmeye başlar.

Karbon serisinin temizleme jeli ve toniği sabah akşam cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle kullanılmaya devam edilebilir, ancak maske ve öncesinde kullanılan serumun  ayda bir veya iki kez kullanılması yeterlidir.Bahar temizliği etkisi yapan aktif karbon serisi  ciltte detoks etkisi yaparak daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. Aktif karbon serisi ile cildimizin gözeneklerinin açılarak en dibindeki kiri, ölü hücreleri ve birikmiş yağı mıknatıs etkisiyle yüzeye taşıyıp temizler ve sonrasında gözeneklerin sıkıştırılması sağlanarak pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır.

Yorum yapın

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?