Nilay Yalçın

Ramazan Ayında Beslenme

Ramazan ayında normal günlerden farklı olarak  beslenme,  üç ila dört öğünden iki öğüne düşer ve günlük beslenme şeklindeki değişimle birlikte metabolizmamız değişir. Yanlış beslenmenin  metabolizmayı yavaşlatma riski olduğu için  Ramazan ayında beslenmeye çok dikkat etmek gerekir.

Nilay Yalçın

Gıda Takviyeleri

Ek gıda deyip geçtiğimiz ancak ömrümüze ömür katan, vücudumuza destek veren  ve bağışıklık sistemimizi güçlendiren bu ürünlerin tüketmemiz hayati önem taşımaktadır. Günlük yaşamımızda yaşam kalitemizin artması için gıda takviyelerinden mutlaka tüketmeliyiz.

Nilay Yalçın

Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe vera  cildimizin ihtiyacı olan nemi en iyi sağlayan bitkilerden biridir. Cildimizin günlük nem ihtiyacını  karşılarken rahatlatır ve yatıştırır. Aloe vera bitkisinin içinden çıkan zamkımsı sıvıda cildimiz için gerekli olan A,C, E vitaminleri,folik asit, kolin, B1, B2  ve B12 vtaminleri ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir ve potasyum mineralleri vardır.  Bu jel bedenimizin değişen dış etkilere adapte olma kabiliyetini arttırır.

Nilay Yalçın

Farmasi Aynı Sefa Serisi

Yoğun nem kaynağı olan aynısefa ürünleri kuru ciltler için çok önemlidir. Farmasi kuru ciltlerde oluşan kırışıklık, çatlak , yoğun pullanma gibi sorunları çözmekte birebir iyi gelen bir üründür.

Nilay Yalçın

Farmasi Migren Kremi

 Bu masaj kreminin tanıtımını bizzat Sayın Sinan Tuna sahnede ağır ağrı çeken hanımefendilere uygulayarak   yaptı. Migren hastası ve  uzun yoldan gelmiş aşırı uykusuzluk çeken iki hanımefendinin ağrısını 120 saniyede dindirmeyi başaran masaj kreminin çok kişiye şifa vereceğini düşünüyorum. 

Nilay Yalçın

Farmasi Aktif Karbon Serisi

Farmasi siyah nokta yapmaya meyilli ciltler için harika bir seri geliştirdi.Aktif karbon serisi diye adlandırılan bu seri gözeneklerde biriken ölü hücre, kir ve toksinleri yok eder. Bu serinin birinci adımı temizleme jeli ile cildi dış etkilerden kaynaklanan kirden arındırıyoruz. Az miktarda jelden alıp cilde sürüyoruz ılık su yardımıyla hafifçe masaj yaparak köpürtüyoruz ve ılık suyla duruluyoruz. 

Nilay Yalçın

Cilt Lekelerine Son

Güzellik uğruna   pürüzsüz, pırıl pırıl ve aydınlık bir cildimiz olsun diye  arayışımız yüzyıllardır süregelmiştir. Kleopatra ne yapmış, hangi bitki ne işe yarar, kusursuz görünüm nasıl sağlanır diye  araştırıp dururuz.. Farmasi Aydınlatıcı Seriyi çıkarana kadar  lekeler büyük sorundu. Cevdet Tuna ‘nın  formülüyle geliştirilen  düzenli kullanımda mucize sonuçlar verecek Aydınlatıcı serinin etken maddesi kumsal alanlarda yetişen kum zambağı bitkisindeki ekstratta bulunmaktadır. Bu ekstrat   iki haftada melanin sentezini baskılayarak %33 oranında azalmasını sağlar ve cilt normal rengine döner.

Nilay Yalçın

Bitkisel Saç Boyası

Farmasi yeni saç boyalarını piyasaya sürdü. Deneyen herkes çok memnun olduğunu ifade ediyor. Bitkisel içerikli yeni boyalarla yenilenmek için boyanın özelliklerini ve kullanımı biraz inceledim.

Bitkisel içerikli sağlığımıza dost olarak üretilen Farma Color boyalarımızda  amonyak yoktur.

Nilay Yalçın

Farmasi Güneş Serisi

Farmasi’nin güneş kremleri hem zararlı ışınlara karşı korur hem de sizin istediğiniz bronzluğa ulaşmanızı sağlar Ozon tabakasının delinmesiyle güneşin zararlı etkisinden cildimizi korumamız için Dr Cevdet Tuna’nın bizzat kendisinin hazırladığı ürünlerde  hem  UV A  hem  UV B filtresi  bulunmaktadır. UV B ışınları  cildimizin  üst katmanlarından epidermis tabakasına  kadar ulaşırken UV A ışınları alt tabaka olan dermise kadar ulaşabilmektedir. Bu nedenle güneş kreminde her iki filitrenin de bulunması ayrıca önem kazanmaktadır.

Nilay Yalçın

Hayat İksiri Omega 3

Omega 3  EPA ve DHA adı verilen iki yağ asitinden oluşur. Piyasada  standart  olarak EPA 180mg DHA120 mg kullanılıyor. Farmasi’de  EPA 330mg DHA 220 mg yüksek içerik kullanılarak licaps formülüyle en iyi kalitede yapılıyor. Licaps formülünün özelliği son teknoloji olan hava almayı ve oksitlenmeyi önleyecek şekilde azot içeren kapsül şeklinde olmasıdır.

Nilay Yalçın

Ölümsüzlük Mantarı Reishi

Reishi mantarı Çin’de yetişen ve hastalıkların çoğuna iyi gelen harika bir bitkidir. Ekstrat olarak kullanımı uygundur ve 1 gr ekstrat 10 gr mantara eşittir. İçeriğinde Germanium, B2 vitamini, C vitamini, Bakır, Çinko, ve Selenyum bulunur. LZ-8 ve  Ganadermin adlı aktif protein içerir.

Nilay Yalçın

Çay Ağacı Serisi

Çay ağacı yüzyıllardır yerel halklar tarafından geleneksel tıpta kullanılmış, cildi arındırmaya yarayan kuvvetli  antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip bir bitkidir. Cilt kusurlarını düzelten ve aşırı yağlanma ile savaşan çay ağacı serisi daha temiz ve daha mat  bir cilde sahip olmamızı sağlar. Düzenli kullanım sonucunda pürüzsüz bir cilde kavuşuruz.Çay ağacı ürünlerini dış etkenlerden kaynaklı her türlü sıkıntı için kullanabiliriz.

Nilay Yalçın

Probiyotik Kahve

Farmasi Hindiba kahvesi %60 Hindiba ve %40 kahveden oluşan, İnülin içeriği yüksek olduğu için prebiyotik içerikli bir kahvedir. Sıcak su ile karıştırılarak hazırlanır tercihen süt ve şeker ilavesi yapılarak 55 derecede içilmesi uygundur. İçeriğinde Kalsiyum,  Çinko,  Magnezyum, Manganez, Demir, Folikasit, Potasyum, A vitamini, B6 vitamini, C ve K vitamini vardır.

Nilay Yalçın

CC krem

Farmasi’nin Cc kremi fondetenden daha hafif yapısı sayesinde cilt tonunu eşitler.  Gözenekleri tıkamadan cilt kusurlarını gizler. Makyaj altına gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz cc krem cildimizi dış etkenlere karşı da korur.

Nilay Yalçın

Zerdeçal

Anavatanı Hindistan olan zerdeçal kökü toz haline getirilen bir  baharattır. Etken maddesi curcumindir.  Hindistan’da  sindirim sistemi kanserine hiç rastlanmaması zerdeçalın ilgi çekmesine neden olmuştur. Baharat olarak tüketildiğinde 100 gr zerdeçalın   1 gramı emilmektedir. Sofralık tüketimde zeytinyağı ve karabiberle karıştırılarak yenmesi  uygundur. Emiliminin %1 olması nedeniyle Licaps formda yani bağırsakta çözünen hali ile kullanımı çok faydalıdır 2 adet 500 mg lık kapsülde 27 adet tablet ilaç içeriği kadar zerdeçal içerir.Kapsülün %80 i zerdeçal ekstresinden oluşur.

Nilay Yalçın

Farmasi Işıltılı Bronzluk Serisi

Farmasi bu yaz harika iki  ürün daha çıkardı.  Hem bronzlaştırıcı, hem de ışıltı veren yağ ve matlıktan hoşlanalar için bronzlaştırıcı ve ipeksi  pudra, bu ürünleri denemeyen kalmayacak. Bu yaz teninizin harika görünmesi için bu ürünleri çantanızdan çıkartamayacaksınız.

×

Merhaba,

Aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?